pływanie (SMS)
I runda Grand Prix Województw - klasy gimnazjalne.
Wpisany przez: Piotr Lencewicz 2012.11.11 Drukuj

W czwartek  8 listopada  w Koszalinie odbyła się pierwsza runda zawodów pływackich z cyklu Grand Prix województw  zachodniopomorskiego i lubuskiego dla szkół gimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły zwyciężali  w poszczególnych rocznikach :

99’ -  Julia Szatanek, Joanna Kawczak, Barbara Kolbowicz, Dawid Gryz, Wiktor Pietrzak

98’ -  Paulina Majszutowicz, Aleksander Olejnik, Małgorzata Oleba, Jakub Więckowski

97’ – Julia Reszotko, Adam Stec, Patryk Adamczyk, Michał Oliwa

Informację przygotowała trener Katarzyna Frajtak

Do pobrania:
Test sprawności fizycznej pływaków - klasy gimnazjalne.
Wpisany przez: Piotr Lencewicz 2012.11.08 Drukuj

Uczniowie klas gimnazjalnych elementy testu przechodzili w ramach corocznych badań członków Kadry Wojewódzkiej na stadionie przy ulicy Litewskiej. O wysokim poziomie naszych pływaków świadczy fakt, że aż ośmioro z nich przekroczyło pułap 500 pkt. określający zawodników wybitnych. W przedstawionej poniżej klasyfikacji ujęto zawodników, którzy zaliczyli wszystkie 8 prób. Analizując wyniki można ocenić zarówno poziom każdego z pływaków, jak również porównać postępy na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Po zaciętej rywalizacji wśród dziewcząt zwyciężyła z bardzo wysokim dorobkiem  punktów - 537-  Małgorzata Oleba. Na drugim miejscu sklasyfikowana została z dorobkiem 530 pkt. Janna Kawczak, a miejsce trzecie zajęła Wiktoria Wosicka - 528 pkt.

Wśród chłopców najwięcej punktów z 8 prób zgromadził Jakub Więckowski (539 pkt). Miejsce drugie zajął Stanisław Włodarczyk (514 pkt), a trzecie Adam Stec (499 pkt).

Międzynarodowe zawody pływackie w Rostocku.
Wpisany przez: Piotr Lencewicz 2012.11.02 Drukuj

W dniach 26-28.10.2012 w Rostocku na pływalni „Neptun” odbyła się 57 edycja międzynarodowych zawodów pod nazwą „Neptunschwimmfest”. Jednym z organizatorów jest zaprzyjaźniony z MKP Szczecin klub SV Olimpia Rostock, który jak co roku zaprasza naszych zawodników do międzynarodowych zmagań pływackich. W imprezie brało udział 315 zawodników
z 28 klubów. Naszą szkołę – Centrum Kształcenia Sportowego, miasto Szczecin oraz klub MKP Szczecin reprezentowała 9-osobowa silna ekipa młodych pływaków. Nasi uczniowie startowali w 15 wyścigach finałowych poprawiając swoje rekordy życiowe. Łącznie przywieźli 13 medali zdobytych w swoich kategoriach wiekowych.

Pływanie - Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich 13-15.07.2012 Gliwice
Wpisany przez: Piotr Lencewicz 2012.07.14 Drukuj

Trójka pływaków gimnazjum Centrum Kształcenia Sportowego stawała na podium Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich, które odbywały sie w Gliwicach. Nasi pływacy zdobyli łącznie 7 medali. Najwięcej - trzy krążki otrzymała Katarzyna Kasperek -  złoty za zwycięstwo na dystansie 800 m. st. dowolnym oraz dwa srebrne za 100 i 200 m. st. dowolnym. Dwoma medalami przywiezionymi z Gliwic mogą się pochwalić  Marcin Hulbój (srebrny - 200 m. st. klasycznym i brązowy - 400 m. st. zmiennym) oraz  Maja Ryczak brązowe na dystansach 50 i 200 m. st. grzbietowym. W finale  A w sprintach kraulowych startowała Justyna Baran zajmując 4 i 5 miejsce. Zawodnicy poprawili wiele rekordów życiowych i uważają starty w Gliwicach za bardzo udane.

IMG_0169.JPGązowy

Pływanie - Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich 13-15.07.2012 Dębica

Na zawodach w Dębicy doskonale spisał się Patryk Adamczyk. Uczeń już III klasy gimnazjum Centrum Kształcenia Sportowego wywalczył dwa złote medale i tytuły Mistrza Polski na dystansach 100 i 200 m. st. motylkowym. Podopieczny trenerki Katarzyny Frajtak uzyskał bardzo dobre rezultaty odpowiednio: 0;57,68 sek i 2;07,11 sek.  W finale A dębickiej imprezy startowali również koledzy Patryka: Michał Oliwa, Stanisław Włodarczyk i Julia Reszotko.

DSC00071_1.JPG

Pływanie - 9 medali na szczecińskich Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich
Wpisany przez: Piotr Lencewicz 2012.07.09 Drukuj

Od piątku 6.07 do niedzieli 8.07.2012 na basenie Floating Arena trwały najważniejsze w sezonie zawody pływackie juniorów 14-letnich. Bardzo dobrze na szczecińskiej imprezie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy wywalczyli aż 9 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły Paulina Majszutowicz za zwycięstwa na 100 i 200 m. stylem klasycznym oraz Aleksandra Lewandowska, która triumfowała na 100 m. st. dowolnym, a także zajęła 2 miejsce na dystansie sprinterskim 50 m. st. dowolnym.  Indywidualnie medale otrzymali także Aleksander Olejnik (srebrny za 50 m. st. klas.) oraz Wiktoria Wosicka (brązowy za 200 m. st. grzbiet.).

IMG_1799.JPG

Nasze uczennice odniosły również sukcesy w wyścigach drużynowych. Wyżej wymienione medalistki wraz z koleżankami Laurą Karaś i Małgorztą Olebą  zajęły 2 miejsce w sztafecie 4 x 100 m. st. zmiennym oraz trzecie w wyścigach 4 x 100 oraz 4 x 200 m. st. dowolnym. Trenerem grupy jest Leszek Gołębiowski. Gratulujemy.

Pływanie - Finał Grand Prix Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego szkół gimnazjalnych
Wpisany przez: Piotr Lencewicz 2012.06.17 Drukuj

W środę 13.06.2012 na szczecińskiej pływalni Floating Arena odbyły się IV finałowe zawody pływackie z cyklu Grand Prix Województw. Przed roozpoczęciem imprezy nagrodzono pływaków, którzy wyróżnili się w pierwszych trzech etapach. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Justyna Baran, Aleksandra Lewandowska, Marcin Hulbój, Michał Oliwa, Patryk Adamczyk, oraz Aleksander Olejnik.  Zawody na basenie szczecińskim miały charakter rywalizacji drużynowej. O zwycięstwo do ostatniego wyścigu walczyły zespoły MKP Szczecin i Słowianki Gorzów. Lepsi okazali się goście, którzy zwyciężyli zaledwie 6 punktami. Miejsce trzecie wywalczyli pływacy z Koszalina. Nasi uczniowie uzyskali wiele wartościowych wyników, za co zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami indywidualnymi. W pierwszej szóstce najlepszych znależli się:

w roczniku 1998 - Aleksandra Lewandowska, Paulina Majszutowicz, Wiktoria Wosicka, Laura Karaś, Aleksander Olejnik i Bartosz Antoniewicz

w roczniku 1997 -Julia Reszotko,Patryk Adamczyk i Michał Oliwa

w roczniku 1996 - Maja Ryczak, Justyna Baran, Magdalena Lesner, Marcin Hulbój, Piotr Musztafaga, Kamil Besaraba

DSC_0384.JPG

Pływanie - nasi uczniowie w na zawodach międzynarodowych.

Pani Trener Katarzyna Frajtak informuje:

w dniach 18-20.05.2012 w Gliwicach odbył się wielomecz pływacki Polska - Czechy - Słowacja. Nasz kraj  godnie reprezentowali   uczniowie Centrum Kształcenia Sportowego : Julia Szatanek uczennica klasy 6a , Aleksandra Lewandowska  uczennica  klasy I a GM i Patryk Adamczyk uczeń  klasy IIa GM. Polska ekipa wygrała zdecydowanie uzyskując  317 pkt. przed Czechami 280 pkt. i Słowakami 167 pkt. Pływacy z naszej szkoły zdobyli : A.Lewandowska  dwa brązowe medale na 50 i 100 metrów stylem dowolnym , P.Adamczyk brązowy medal na 200 metrów stylem motylkowym i J.Szatanek dwa razy  czwarte miejsce na dystansach  50 i 400 metrów stylem dowolnym. Młodzi pływacy wrócili do Szczecina z nowymi rekordami życiowymi, co napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.